Çiçeklerin açtığı yerde umutlar açar. Web sitemizde kullanılan tüm resimler, "Çağlar Çiçek Organizasyon'a ait ve telifli'dir." / FLOWERS BLOG
 • Ürün: RENKLİ GERBERA BUKET
 • Teslimat Tarihi: 01-01-1970
 • Teslimat Saati: 13:00 - 18:00
 • Teslimat Bölgesi: /Bornova
 • Ulaşım Fiyatı: 0
 • Adet: 1

 • Ürün: Kır Buketi Renkli
 • Teslimat Tarihi: 01-01-1970
 • Teslimat Saati: 09:00 - 12:00
 • Teslimat Bölgesi: /Karşıyaka-Mavişehir
 • Ulaşım Fiyatı: 0
 • Adet: 1

 • Ürün: Cam Objede Kır Aranjmanı
 • Teslimat Tarihi: 01-01-1970
 • Teslimat Saati: 12:00 - 15:00
 • Teslimat Bölgesi: /Bayraklı
 • Ulaşım Fiyatı: 0
 • Adet: 1

Çiçek Bloğum


KOKİNA ÇİÇEĞİ -

Kokina çiçeği, kırmızı renkleriyle yeni yılın sembolik renklerinden biridir. Yeni yılın kutlandığı dönemde, evler ve işyerleri genellikle kırmızı, yeşil ve beyaz renklerle süslenir. Kırmızı renk, yeni yılın neşesi, şansı ve bereketi sembolize eder. Kokina çiçeği de kırmızı rengiyle bu sembolizmi yansıtır ve yeni yılın kutlandığı dönemde sıkça kullanılır. Ayrıca, kokina çiçeği uzun ömürlü bir bitki olduğu için, yeni yıl süslemelerinde ideal bir seçenektir. Kokina çiçeği ayrıca, yeni yılın getirdiği umut ve yenilenme duygusunu da yansıtır. Bu nedenle, kokina çiçeği yeni yıl ile bağlantılı bir bitki olarak kabul edilir.

LALELER -

Laleler: Laleler, baharın en popüler çiçeklerinden biridir. Genellikle Nisan ayında açarlar ve birçok farklı renkte ve türde bulunurlar. Hollanda, lale üretimi ve ticaretiyle ünlüdür.Anavatanı Asya olarak bilinen ve özellikle Türk İslam coğrafyasında öne çıkan laleTürklerin çiçek sevgisini sanatsal düşünsellikle çeşitli yüzeylere ak- tararak ifade etmesi suretiyle, Türk tezyinat anlayışında ve dolayısıyla Türk kültüründe önemli bir motif olmuştur.

KRİZANTEMLER -

Krizantem, Asteraceae ailesine ait olan ve çiçekleriyle bilinen bir bitki türüdür. Genellikle sonbaharda çiçek açan krizantemler, farklı renklerde ve çeşitli şekillerde olabilir. Bu bitki, peyzaj düzenlemelerinde ve çiçek aranjmanlarında yaygın olarak kullanılır.Krizantemlerin anlamı, farklı kültürlerde değişiklik gösterebilir. Bazı kültürlerde krizantemler ölüm ve yasla ilişkilendirilirken, diğer kültürlerde mutluluk, refah ve uzun ömür simgesi olarak kabul edilir. Bu nedenle, krizantemlerin anlamı ve kullanımı bölgeye ve kültüre göre değişebilir.Krizantemlerin bakımı oldukça kolaydır. Güneşli veya yarı gölgeli bir alanda yetiştirilmeleri tavsiye edilir. Toprakları iyi drene edilmeli ve düzenli sulama yapılmalıdır. Ayrıca, solmuş çiçekleri düzenli olarak kesmek ve bitkiyi budamak da önemlidir.Krizantemler, bahçelerde renkli bir görüntü oluşturmak için kullanılabileceği gibi, kesilmiş çiçekler olarak da aranjmanlarda ve buketlerde kullanılabilir. Çiçeklerin dayanıklı olması ve uzun süre taze kalması nedeniyle popüler bir seçimdir.Sonuç olarak, krizantemler çeşitli renk ve şekilleriyle güzel çiçeklerdir. Anlamları kültüre ve bölgeye bağlı olarak değişebilir. Bahçelerde veya çiçek aranjmanlarında kullanılan krizantemler, kolay bakımı ve dayanıklılığıyla tercih edilen bitkiler arasındadır.

AYÇİÇEĞİ(SUNFLOWER) - 27.05.2023

Ayçiçeği, Asteraceae ailesine ait olan ve Helianthus cinsine ait bir bitki türüdür. Ayçiçeği, büyük, parlak sarı çiçekleri ve genellikle yuvarlak, düz ve etrafında sıralanmış olan tohumlarıyla tanınır. Bu bitki, genellikle tarlalarda ve bahçelerde yetiştirilir ve hem ticari hem de süs bitkisi olarak kullanılır.Ayçiçeği, adını çiçeklerinin güneşe dönük olmasıyla alır. Bu özelliği nedeniyle ayçiçeği, güneşi temsil eder ve pozitif enerji, neşe ve iyimserlik sembolü olarak kabul edilir.Ayçiçekleri, sonbaharın simgesi olan güzel çiçeklerdir.

ORKİDE AŞKINA - 26.05.2023

Sevdiği kişiye orkide çiçeği göndermek, hediye etmek "temiz ve saf duygularla o kişiyi sevdiğini" anlatır. Sevilen eşe, nişanlıya, sevgiliye orkide çiçeği yollamak ise "sonsuz sevgiyi, şimdi ve her zaman kendisini seveceğini" ifade eder.Orkidelerin de tıpkı güller gibi aşkı ve sevgiyi sembolize ettiği yüzyıllardır bilinen gerçekler arasında. Narin, egzotik ve baş döndürücü güzellikte olan orkideler, pek çok farklı renk seçeneği ile alıcısını mest etmek üzere bekleyişte... :)

NEDEN GÜL? - 24.05.2023

Yapılan araştırmalar, insanların yüzde 50'sinin Sevgililer Günü'ne özel çiçek tercihini  kırmızı bir gül buketinden yana kullandığını göstermekte. Elbette bu özel günde gül hediye etmek isteyenler için kırmızı, tek renk seçeneği değil. Henüz flört aşamasında olduğun birine masum duygularını iletmek için pembe güllerden yararlanabilir, evlenme teklifi etmeyi planladığın bir gün için ise beyaz gül buketini tercih edebilirsin. Dünyada 50'den farklı gül çeşidi olduğunu ve bunların - en azından birinin - Sevgililer Günü'nde eşini mutlu etme potansiyeli olduğunu biliyor muydun?

Kırmızı Gül - 23.05.2023

Kırmızı gülün neyi ifade ettiğini tahmin etmek zor değil. Aşk, tutku, cesaret. Sevgiliye hediye ve eşe hediye olarak tercih edilebilir. Şık bir akşam yemeğinde kırmızı gül hediye ettiğiniz bir kadının sizden etkilenmeme ihtimali neredeyse sıfırlanacaktır. Bu şık yemek bir gönül alma operasyonuysa içinizi ferah tutun ve topu kırmızı güllere atın. Aşkın sembolü güllerin aşkınızı yoluna koyacağına emin olabilirsiniz.

Beyaz Gül - 23.05.2023

Beyaz renginden anlaşılacağı gibi beyaz gülün anlamı saflık ve masumiyettir. Özellikle evlilikte çok tercih edilir. Bembeyaz gelinlik içindeki gelinlerimizi beyaz güllerle çokça görmüşüzdür. Hayatınızda beyaz gül kadar saf, temiz, masum ve duru birileri varsa mutlaka tercih edin.

 • © 2020 Çağlar Çiçek Tüm Hakları Saklıdır.
 • © 2023 Çağlar Çiçek Tüm Hakları Saklıdır.